Loits online store Change language to English
Esileht | Info | Sinu tellimus
LOITS (28)
ERIPAKKUMISED (1)
Vinüülid (3)
CD/MCD/CDS (15)
DVD (3)
Riideesemed (19)


Loits "Must Album / Mustad laulud" 2xLP
Loits 'Must Album / Mustad laulud'
Plaadifirma Eisenwald Tonschmiede / Flak'n'Roll Records
Välja antud 20.03.2009
Hind € 24
osta
Saada sõbrale vihje

Tutvustus
Antud väljaande puhul on tegemist tõeliselt luksusliku kamraadiversiooniga. Lisaks "Musta albumi" 180-grammisele mustale 12-tollisele vinüülile on komplektis ka eraldi must 180-grammine 12-tolline ja neljalooline vinüülversioon "Mustadest lauludest". Voldikkaante vahelt leiate aga järgmise üllatuse, milleks on 24-leheküljeline LP-suuruses raamat. Taas kord ilmestava seda kullavärvi kirjad, pildiraamid ja ornamendid. Lisaks leiate sellest kenast raamatust suurel hulgal seni avaldamata Loitsu fotosid ja üsna kavalalt loonumbritega sünkrooni viidud sündmustejada meie väikese kuid armsa riigi ajaloost. Tiraaş piiratud 300 käsitsi nummerdatud eksemplarile. Lisaks kuus mälestuskaarti ja A2 plakat. Ilmumise kuupäev 20.03.2009.

"Musta albumi" luksusliku versiooni ettetellijad saavad plaadiga kaasa kuus mälestuskaarti.

Tracklist:
1. Emaraud
2. Soomusronglase silmis [MP3]
3. Suudelda neidu [MP3]
4. Kiri kaevikust
5. Ei kahetse midagi
6. Veealune valss
7. Peegli ees
8. Surmarestoran
9. Öölaul

"Mustad laulud" EP

1. Haavad uulitsal
2. Haige
3. Tankisõidulaul
4. Roim Repelis

Plaadi pikkus: 43:40 + 18:37
Arvustused
Postimees
http://www.postimees.ee

Operatsioon Loits: kontsert kahurile ja soomusrongile

Metsatölli teatakse vast rohkem, aga just Loits andis eestikeelsele raskerokile uue näo ja hingamise. «Vere kutse kohustab» müristas nagu pikne oma raudsete riffide ja verise vokaaliga, see oli ennenägematu haardega kontseptalbum. Lugu rääkis Teisest maailmasõjast, bändi liikmed kandsid plaadiümbrise fotolavastusel leegionimeeste ja soomepoiste mundreid. Iial varem polnud kohalikul underground-metal'il nõnda palju oma rahvale öelda olnud ega olnud ta ka kunagi nii tõsiselt võetavalt kõlanud. Kuna kultuurisündmusele eelnes Lihula mälestussamba teisaldamine, kuulati plaati kaitsepolitseis mitu korda üle. Oli 2004. aasta sügis. Asjad alles hakkasid juhtuma.

Ja nüüd kerkib meie ette suurejooneline müravall pealkirjaga «Must album». Uuel plaadil näitab Loits, mida võib korda saata ansambel, kel on aju, musklid ning süda õige koha peal. Rämedakoeline, kuid peen helipilt, Celtic Frosti vaimus torkiv ning toorelt rulliv muusika toetub Lembetu õelale vapsikuhäälele, kitarristide tapvale turmtulele, trummipatarei jõhkrale kanonaadile ja hauatagustele süntesaatorisaundidele.

Ilmunud 4. juunil, Eesti lipu päeval, kannab seegi album tõsist sõnumit, mälestades neid, kes surid Eesti pinnal peetud XX sajandi sõdades. Kaeviku- ja soomusrongipoeesia kõrval leidub sissevaateid juuniküüditamise ja Saksa okupatsiooni aega, mundrikandjate asemel näeme piltidel tsiviilisikuid. Võimas tumedates toonides kantaat, mis haarab nappides ridades terveid saatusi, meenutab Mats Traadi «Harala elulugude» poeetilist maailma.

«Musta albumiga» jõuab Loits nii kõrgele tasemele, et jätkamine võib tulevikus osutuda kaelamurdvaks julgustükiks. Kuid mida suurem risk, seda kallim võit.

Mart Juur
Rating: 5/5